שירותי אבחון רכב

המעבדה מספקת פתרונות מגוונים בתחום האבחון - דיאגנוסטיקה של מערכות הרכב האלקטרוניות. התמחותנו העיקרית היא באבחון תקלות ע"י שימוש בציוד דיאגנוסטיקה מתקדם. בעזרת ציוד זה והידע והניסיון הרב שלנו, רכשנו מוניטין של מומחים בתחום.

תחומי התמחות נוספים של המעבדה הם תיקון יחידות בקרה ומחשב רכב על כך מגוו סוגיהם השונים, כגון: מחשב מנוע, ABS, כריות אוויר, תיבת הילוכים ועוד. בנוסף, אנו מחזיקים במלאי של מחשבי רכב מסוגים ודגמים שונים.

שירותי המעבדה כוללים אבחון ותיקון של מגוון מחשבי הרכב כגון:
מחשב מנוע ומחשב גיר.

אבחון תקלות רכב

אבחון כלי רכב נעשה ע"י מכונאי אשר מתמחה בדיאגנוסטיקה ומאפשר עריכת בדיקה של כלל מערכות הרכב. אבחון רכב נעשה בעזרת מיכשור מיוחד וסורקים אשר מתחברים לרכב ומבצעים בדיקה של המערכות האלקטרוניות.

מחשב הרכב מבצע אבחון עצמי למערכות השונות. תוצאות הבדיקה העצמית נשמרות במחשב עצמו בצורה של קודים. טכנאי מוסמך יכול, בעזרת ציוד דיאגנוסטיקה, לשלוף את קודי התקלה מהמחשב וכך לאבחן את מצב הרכב ומערכותיו האלקטרוניות.

הקשר בין מחשבים לרכב

כלי רכב הולכים ומסתמכים יותר ויותר על מחשבים ומערכות אלקטרוניות. אחת הסיבות העיקריות לשימוש ההולך וגדל במחשבי רכב מקורו דווקא בדאגה לסביבה.

בשנות השבעים הסוכנות להגנת הסביבה (EPA) החלה לדרוש מיצרני הרכב להפחית את כמות גזי הפליטה הרעילים ואת צריכת הדלק של מכוניותיהם. כתוצאה, פותח הממיר הקטליטי שמטרתו להפוך את גזי הפליטה הרעילים ללא רעילים.

עם השנים התקנות רק הלכו והחמירו והמערכות המסורתיות חדלו מלספק פתרונות אשר עונים על הדרישות המשתנות. לכן, כדי לעמוד בדרישות היה צורך בפיתוח מערכות מתקדמות יותר שמאפשירות שליטה מדוייקת בהרבה בתערובות. היום, יצרני הרכב צריכים לעמוד בתנאים המחמירים של היורו 5 ויכולים לעשות זאת, אך ורק, בעזרת שילוב מחשב במערכות הדלק והמנוע.

מערכות הרכב האלקטרוניות

אולם, ככל שכלי הרכב הופכים ממוחשבים יותר, כך גם הפיתוח, התפעול והטיפול בהם הולך ונהיה מסובך ומתוחכם יותר. בעקבות זאת, ישנה חשיבות יתרה לידע ויכולת טכניים בכדי לספק פתרונות לטכנולוגיה זו כאשר ישנן תקלות. מערכות רכב אלקטרוניות
תרשים מערכות הרכב

כיום משתמשים במחשבים לא רק בכדי לשלוט במנוע, אלא גם לשליטה טובה יותר בשאר מכלולי הרכב.

מערכות כמו תיבת ההילוכים, הנעה, היגוי, מיגון (אימובילייזר, אזעקה) ובקרת האקלים והבידור הן רק חלק מהמערכות הנשלטות ע"י מחשבים ברכים המודרניים.

מערכות הבטיחות, לדוגמה, גם נעזרות במחשבים השולטים על תיפקוד המערכת.

המעבדה משמשת כמרכז מידע טכני בתחום הדיאגנוסטיקה
ומערכות הבטיחות ברכב.

תקשורת מערכות הרכב

מידע זורם ללא הפסק אל מחשב הרכב מרכיבים אחרים במערכת (חיישנים בעיקר). המחשב מעבד את המידע, מנתח אותו ושולח הוראות פעולה בחזרה למערכת. הוראות מחשב הרכב מישתנות בהתאם להגדרות התוכנה המוגדרות ע"י היצרן ולצרכי המערכת בזמן נתון. תיקון לנד קרוזר עם כשל מערכות
תיקון כשל מערכות בלנד קרוזר

תקשורת שוטפת בין הרכיבים ובין המערכות חיונית לפעילות תקינה של המערכות והרכב.

ריבוי המערכות, אם כך, והצורך בתקשורת מתמדת בין הגורמים הופכים את הרכב המודרני לפגיע ומועד יותר לתקלות מבעבר.

כמו כן, ככל שכלי הרכב הופכים מתוחכמים יותר כך גם אבחון ותיקון המערכות בעת תקלה הופך למסובך יותר.

אבחון מקצועי לתקלות

ישנה חשיבות רבה לדיאגנוסטיקה כאשר ניגשים לרכב על מנת לאתר בעיה ולמצוא פתרונות. אבחון מדוייק תורם, בנוסף לתיקון התקלה (כמובן), גם לחיסכון בזמן ובכסף לבעל הרכב.

אבחון תקלות ברכב
אבחון תקלה בריינג' רובר
אבחון נכון ומדוייק של הבעיה אינו דבר פשוט ובמקרים רבים האתגר העיקרי בדרך לתיקון התקלה. בכדי להבטיח שהתקלה תתוקן ולא תופיע שוב בעתיד, יש צורך להגיע אל שורש הבעיה, לבודד אותה ורק אז לספק פתרון מתאים.

מספר לא מבוטל מהמקרים אשר מגיעים אלינו דורשים דיאגנוסטיקה מחדש מפני שאובחנו לא נכון ולכן לא תוקנו בהצלחה לפני כן.

בעזרת הידע והניסיון הרבים שלנו ויחד עם הציוד המתאים שברשותנו, אנו מסוגלים לאבחן בהצלחה כמעט כל תקלה וברגע שהבעיה זוהתה, היא ניתנת לתיקון במהירות ובקלות יחסיים.

נ. איל ושות' מציעה שירותי מוסך דיאגנוסטיקה מקצועיים ומספקת פתרונות מידיים ככל הניתן לכשלים שונים במערכות מיחשוב ואלקטרוניקה בכלי רכב.

נ. איל ושות' מעבדה לרכב ממוחשב מתמחה בדיאגנוסטיקה ותיקון המערכות האלקטרוניות.

המעבדה מתקנת את כל סוגי המחשבים ברכב כולל מחשב ניהול מנוע (ECU), מחשבי בקרת תיבות הילוכים (גיר אוטו), אימובילייזר, בקרת אקלים ולוח מחוונים. כמו כן, החלפת חיישנים (חיישן חמצן) לא תקינים ואיפוס מחשבים לסט אימובילייזר.

בנוסף, אנו מומחים ליחידות ABS ובקרת יציבות ומבצעים התקנה וניטרול של כריות אוויר ומותחני חגורות בטיחות.

חזרה לראש העמוד © כל הזכויות שמורות לנ. איל ושות' הבא >>