יחידת בקרת אקלים

בקרת האקלים היא מערכת מיזוג האוויר האלקטרונית אשר נמצאת ברכבים המודרנים. מערכת בקרת האקלים מציגה טכנולוגיה מתקדמת יותר ומספר רב יותר של אפשרויות מהמזגן המסורתי. מכוניות חדשות רבות מצויידות במערכות המיזוג האלקטרוניות אשר מאפשרות לנוסעים שליטה נרחבת יותר על האקלים בפנים הרכב.

רמת השליטה והאפשרויות שהמערכת מציעה משתנות ממערכת למערכת. יותר ויותר מכוניות מציעות מערכות בקרת אקלים עם תצוגה דיגיטלית וחלוקה לאזורים. מכוניות יוקרה מגיעות בדרך כלל עם בקרת אקלים מתוחכמת אשר מאפשרת התאמות טמפרטורה ותנאי אקלים לחלקים שונים ברכב בנפרד.

תיקון תקלות במחשב בקרת האקלים

מבנה מערכת בקרת האקלים

מערכת בקרת האקלים מחולקת לשניים: צד אחד נקרא הצד העליון והשני נקרא התחתון. הקומפרסור אשר מתחיל בצד העליון משמש כמשאבה בהזזת נוזל הקירור בתוך המערכת. בצד התחתון ישנו שסתום אשר תפקידו למנוע את זרימת נוזל הקירור ובכך שומר על הטמפרטורה שלו. מערכת בקרת אקלים
מבנה מערכת המיזוג של בקרת אקלים

מערכות בקרת אקלים נעזרות גם הן בחיישנים הממוקמים בנקודות שונות מחוץ לרכב ובתוכו בכדי לווסת את פעולת מיזוג האוויר ולספק לנוסעים מידע מדויק על התנאים השוררים ברכב ומחוצה לו.

החיישנים מעבירים מידע למחשב בנוגע לטמפרטורה והתנאים השוררים מחוץ לרכב ובתוכו ובצורה כזו המערכת מווסתת את פעילותה בכדי לספק לנוסעים תנאים אופטימליים.

נ. איל ושות' מעבדה לרכב ממוחשב מתמחה בדיאגנוסטיקה ותיקון המערכות האלקטרוניות באוטו.

המעבדה מתקנת את כל סוגי המחשבים ברכב כולל מחשבי ניהול מנוע (ECU), מחשבי בקרת תיבות הילוכים (גיר), אימובילייזר, בקרת אקלים, לוח שעונים ולוח מחוונים. כמו כן, תיקון ספידומטר ואודומטר והחלפת חיישנים לא תקינים ואיפוס מחשבים לסט אימובילייזר.

בנוסף, אנו מתקנים יחידות ABS ובקרת יציבות ומתקינים כריות אוויר ומותחני חגורות בטיחות.

חזרה לראש העמוד © כל הזכויות שמורות לנ. איל ושות' << קודם